Odhad nemovitostí

Představte si následující situaci: prodáváte rodinný dům, za který jste před šesti lety zaplatili 5 milionů korun. V průběhu let jste ho zrekonstruovali za asi 500 tisíc a teď byste rádi znali jeho tržní cenu. Spousta lidí se mylně domnívá, že se tržní cena spočítá jednoduše: původní cena nemovitosti plus částka za opravy a revitalizace. Kéž by to bylo všechno tak jednoduché.

Jak určit tržní cenu nemovitosti?

Odhad ceny nemovitosti PrahaJe třeba dbát na skutečnost, že se realitní trh neustále vyvíjí a mění. Nemovitost není jako jogurt, který si kupujete k snídani každý den za stejnou cenu a o víkendu dokonce v akci. Na cenu vaší nemovitosti má vliv mnohem více faktorů než jen kupní cena a částka za rekonstrukce. Nejlepší cestou, jak správně nastavit tržní cenu nemovitosti aniž byste utrpěli finanční ztrátu, je oslovení certifikovaného odhadce nemovitostí. Zkušený odhadce umí díky dlouholetým zkušenostem s realitami zvážit všechny aspekty ovlivňující tržní cenu vašeho domu, či bytu. Obraťte se na mě ohledně odhadu trží ceny vaší nemovitosti. Jsem zkušený certifikovaný odhadce a svým klientům pomáhám vypracovat tržní cenu nemovitosti zdarma.

Poptávka odhadu tržní ceny nemovitosti


Co ovlivňuje tržní cenu nemovitosti?

Odhad ceny nemovitosti PrahaChcete vědět, na co všechno se musí přihlížet při odhadu tržní ceny nemovitosti? Vždy je potřeba hodnotit nemovitost a její okolí jako celek – jak je stará, v jakém je technickém stavu se nachází, kde se nachází, jaké jsou možnosti přestavby či rekonstrukce, jaká je společenská vybavenost okolí nebo dostupnost do centra/nejbližšího města, kolik dalších nemovitostí se v dané lokalitě prodává, pracovní příležitosti atd. Při odhadech nemovitostí, které vypracovávám také používám tzv. cenové mapy, které pomáhají určit tržní cenu na základě skutečně prodaných nemovitostí v lokalitě atd.